Registasyon

Rusya Vizesinin Registire Edilme Kuralları

Her türlü Rusya Vizesi , Rusya Federsayonu Kanunları’na göre, hafta tatilleri ve resmi tatiller hariç en geç 7 gün içerisinde registire edilmelidir.
Eğer bir otelde konaklıyorsanız; vizeniz ne türlü olursa olsun konaklama sürenizce otel vizenizi registire edecektir. Bazı otellerde çok küçük registire ücreti alabilirler. Eğer bir otelde konaklamıyorsanız Turistik amaçlı registire olabilmek için yerel Pasaport ve Registire departmanına konaklayacağınız evin sahibi ile birlikte müracaat etmeniz gerekecek.
Eğer bir otelde kalmıyor ve Rusya’ya Ticari, İş, Teknik ve Çalışma vizelerinden biri ile gelmişseniz, sizi davet eden kuruluşa müracaat etmelisiniz. Ya da ev sahinizle birlikte yerel Pasaport ve Registire departmanına giderek registire olmalısınız.

Registire için sizden istenenler Belgeler

  • Pasaportunuzun fotokopisi
  • Migrasyon kartınızın fotokopisi
  • Vizenizin Fotokopisi

Rusya’ya her gelişinizde registire işlemi tekrarlanmaz zorundadır. Registire olmayanlar doğabilecek cezalardan sorumludur. Bu cezalar İdari Cezalar olarak adlandırılır, bu cezaya maruz kalanların Rusya’ya girişi 3 ile 5 yıl arasında yasaklanabilir. Registire olmayan kişiler bazı yasal işlemler yaptıramazlar, örneğin noterde, araba alırken, vekalet verirken, evlenirken mutlaka registire sorulur.